Aktualności

 

Filmowa Stolica Lata 2011

W Warszawie już po raz szósty ruszył projekt Filmowa Stolica Lata. Na terenie parków miejskich na specjalnych pokazach wyświetlane są filmy plenerowe, na które może przyjść każdy chętny. Projekt rozpoczął się pod koniec czerwca i potrwa do początkowych dni września. W tym roku kino pod chmurką można obejrzeć w Parku Skaryszewskim, Parku Sowińskiego, Parku Henrykowskim, Parku Bródnowskim, na Polach Mokotowskich, Plaży Wilanów, Kopie Cwila na Ursynowie, Metrze Słodowiec oraz Kępie Potockiej. Dodatkowo filmy zostały podzielone na cykle, dzięki czemu każdy znajdzie kino odpowiednie dla siebie np. Polskie komedie, Hity, Romantyczne czy Taneczno-Muzyczne.

Szczegółowy grafik seansów jest dostępny na oficjalnej stronie projektu:

http://filmowastolica.pl/index.html

(19.07.2011)

Pokaz fontann 7 maja o 21.00 w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu

Już niebawem ruszy jedna z najdroższych fontann w Europie. Inauguracja ma się odbyć 7 maja o godz 21.00 na Podzamczu. Za pomocą wody, dźwięku i światła zostanie stworzone widowisko Magia Żywiołów. Jedną z głównych atrakcji będzie wodny ekran, stworzony przez pompy,  wyrzucające 3 tys litrów wody na minutę. Na tej „ścianie” wyświetlane będą pokazy laserowe czy filmy. 50-minutowe widowiska mają odbywać się w każdą sobotę w maju i we wrześniu o 21.00 a od czerwca do sierpnia o 21.30.

(27.04.2011)

W Muzeum Etnograficznym w Warszawie otworzono wystawę „Mapuche: Ziarno Chile”

Dla miłośników dalekich podróży polecam wystawę w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, poświęconą życiu Indian Mapuche. Można ją oglądać od 3 marca do 4 czerwca 2011. Na wystawie przedstawione są m.in. tkaniny, broń, ceramika czy biżuteria używane i wykonywane przez lud zamieszkujący Południoną Amerykę. Szczegóły znajdują się na stronach Muzeum Etnograficznego.

http://ethnomuseum.website.pl/doc_1019-_mapuche-ziarno-chile.html

(05.04.2011)

Rusza nowa rezerwacja dla grup w Centrum Nauki Kopernik

4 maja ruszy kolejna tura rezerwacji dla grup powyżej 10 osób w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Rezerwacje będzie można dokonywać na lipiec, sierpień i wrzesień. Z doświadczenia wiem, że terminy szybko się wypełniają i dlatego radzę się spieszyć.  Szczegółowe informacje można znaleźć bezpośrednio na stronach Kopernika.

(05.04.2011)

Muzeum Erotyki w Warszawie już otwarte

09.02.2011 zostało otworzone pierwsze w Polsce Muzeum Erotyki. W swoim zbiorach posiada ponad 2000 eksponatów z różnych części świata. Można podziwiać ceramikę, płaskorzeźby, obrazy, miniatury oraz wiele innych eksponatów o tematyce erotycznej. Muzeum mieści się w Warszawie na ul. Grzybowskiej 3 i jest otwarte codziennie od 11 do 22.

Muzeum Erotyki

(17.02.2011)

Rok 2011 rokiem Marii Skłodowskiej-Curie

Dokładnie sto lat temu Maria Skłodowska-Curie otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Chcąc złożyć w ten sposób hołd jednej z najwybitniejszych naukowców Polacy ogłosili rok 2011 jej rokiem. W związku z tym przygotowałem dodatkową ofertę wycieczki: Warszawskimi śladami Marii Skłodowskiej-Curie. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

(25.01.2011)

Wystawa ,,Gwiazdy na Gwiazdkę”

Do 17 lutego 2011 r. w  Warszawie oglądać można wystawę ,,Gwiazdy na Gwiazdkę”. Ta wyjątkowa ekspozycja prezentuje bardzo rzadko pokazywane, XX – wieczne dzieła ze zbiorów Gabinetu Grafiki i Rysunków Współczesnych oraz z kolekcji Malarstwa Współczesnego Obcego warszawskiego Muzeum Narodowego. Publiczność ma okazję obejrzeć prace takich słynnych artystów jak: G. Grosz, M. Chagall, P. Klee i P. Picasso.

http://www.mnw.art.pl/index.php/pl/wystawy_czasowe/wystawy/art115.htm

(03.01.2011)